Gül Çatı, çatı ustanız 1970' den günümüze değişmez kalitesi ile emin imza.

Tel: 0 (212) 655 86 53

Gül Çatı İrtibat Telefonu

Çatı Sistemleri

Çatı Sistemleri

Binaların mimari yapıları ve bulundukları lokasyonlara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Çatı sistemlerindeki en büyük ayırt edici özelliklerden başlıcaları iklim koşulları ve mimari dokunuşlardır. Gül çatı sistemin oluşturulduğu etkenlerin tamamına uygun çatı sistemleri tedarik edebilmekte ve projenizle en çok uyumu gösterecek çatı sistemi oluşumuna yardımcı olmaktadır. Bu sitemlerden en çok ön plana çıkan unsurlar mahya altı yalıtım ürünleri, mail dere ürünleri ve baca dibi ürünler gibi farklı yelpazeler çerçevesinde değerlendirebilmekteyiz.

Çatı bütünüyle bir sistemdir ve bu sistemin tüm detaylarını doğru bir şekilde analiz etmeniz gerekir. Nitekim mimari ve yaşamsal alanlarımızın tamamını dış etkenlerden koruyan ilk unsur yapılarımıza ait çatı sistemleri dir. Doğru, kaliteli ve profesyonel dokunuşlarla en doğru çatı sistemini tercih edebilmeniz için Gül Çatı olarak projelerinizin arkasındayız.

Çatı Sistemleri Neden Önemlidir ?

Çatı sistemlerinin genel tanımında belirttiğimiz gibi, yaşam alanlarımızı dış etkenlere karşı ilk koruyan unsur yapılarımıza ait çatılar dır. İklim koşullarından ve dış etkenlerden doğru bir şekilde korunabilmek için çatı sistemi tercihinden profesyonel yardım almak ve en doğru ürünü uygulamak yaşam kalitesi ve ekonomik açıdan en doğru yaklaşım olacaktır.

ECO Çatı Sistemleri

Günümüz şartlarında enerji bedelleri oldukça yüksek düzeylere ulaştı. Buda kurum ve kişilerin alternatif enerji üretimine yönelmesine etken oluşturdu. Gündelik hayatımızdan en çok ihtiyaç duyduğumuz temel gereksinimlerin başında su ve elektrik geliyor.

Gül Çatı inşaat olarak tasarımsal mimari yapısıyla ön plana çıkan EDS solar kiremit elektrik üretimine oldukça farklı bir bakış açısı getirmektedir.

EDS kiremit sayesinde, günün ışıklarından faydalanarak enerji ihtiyacınızı karşılayabilir ve elektrik tüketimine ödediğiniz bedellerini tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle fabrika tipi iş yerlerinin ihtiyaç duyduğu EDS enerji yapısı, kurumun ağır sanayi yükünüde üstlenerek elektrik enerji maaliyetlerini tamamen ortadan kaldırmaktadır.Villa tipi yapılarda da oldukça tutulan EDS kiremit çatı sistemi yaşam alanınızın elektrik ihtiyacının tamamını karşılayacaktır.

Gül Çatı / Çatı Sistemleri Uygulamaları

Sandviç Panel Çatı Sistemleri

Genel yapıları galvaniz ve alüminyum trapez levha arasında ısı yalıtımı ve izole özelliklere sahip iç dolgu malzemesi ile üretilen kompotiz yapılı çatı sistemlerinin başında gelmektedir.

Mimari özelliklerinin çeşitliliği, kolay taşınması ve maaliyetleri göz önünde bulundurulursa, İstanbul ve çevre illerinde en sık ve çok tercih edilen çatı sistemlerinden biridir. Sandviç paneller kullanıldıkları alanlarda oldukça verimli ısı, su ve ses izolasyonu sağlamakla birlikte çatılara kolaylıkla uygulanabilmektedir. Sandviç panel çatı sistemleri fiyat ve uygulama analizi çerçevesinde ekonomik olması nedeniyle en uygun çatı çözümlerinin başında gelmektedir.

Kenet Çatı Sistemleri

Çatı ve cephe kaplama sistemleri insanlığın yapılaşmaya başladı andan itibaren var olmuştur. Bu tarihin akışıyla çatılar önce yapraklar, kil hamuru, kiremit ve günümüzün teknolojisiyle kendisini yenileyip değişen bir çok sistem ile çatı sistemlerinde yerini almıştır.

Kenet çatı sistemi, çatı sistemleri içerisinde son kullanıcı tarafından en çok tercih edilen sağlam ve şık seçeneklerin arasında yer almaktadır. Günümüz şartlarında son 5 yıl içerisinde yoğun bir şekilde kullanılmaya başlayan kenet çatı sistemleri, özellikle fabrika ve üretim alanlarının en sık tercih ettiği çatı sistemlerinin başında gelmektedir. Kenet çatı sistemlerine örnek vermemiz gerekirse, Ayasofya caminin çatısı kenet sistemlerle oluşturulmuştur ve son 600 yıldır her hangi bir problem yaşamamış ve iklim koşullarında her hangi bir akıntı oluşmamıştır.

Kiremit Çatı Sistemleri

Kiremit, kilin pişirilmesiyle elde edilen bir çatı örtü yapı malzemesidir. Uzun yıllara dayanan bir geçmişi vardır. İlk olarak, kiremitler geçmeli şekilde üretilmeye başlanmıştır. Kiremitlerin geçmeli olarak üretimi ile daha az sayıda ve buna bağlı olarak ağırlığı daha az olan bir örtü olanağı sağlanmış olur.

Genellikle yurdumuzda kiremit içinde kireç ve organik madde bulunmayan ekşitilmiş lüleci çamurundan yapılırlar. Kiremitlerde pullanma, çarpılma, çatlama gibi özürlerin olmaması istenir. İyi bir kiremit, bir metalle vurulduğu zaman tiz bir ses çıkarmalıdır. Günümüzde kullanılan kiremit çeşitleri, Marsilya, Alaturka kiremit, Oluklu kiremit, Roman tipi kiremit ve Düz kiremit tipi kiremitlerdir

Bin yılı aşkın süredir en çok sevilen en estetik çatı kaplama malzemesi olan kiremit artık yüzde yüz su geçirimsiz , mükemmel havalandırmalı ve ısı yalıtımlı sistemlerle uygulanabilmekte.Her tür kiremit ile birlikte ve istenildiğinde ısı yalıtımı ile birlikte kullanılarak mükemmel çatı sistemleri oluştururlar.

Hemen Ara
Konum